Na rynku coraz częściej pojawiają się ciekawe unikatowe gry i jedną z nich jest The Pedestrian. „Pieszy” to z pozoru prosta gra logiczna, gdzie poruszamy się narysowanym ludzikiem, który pokonuje kolejne plansze. Takie wrażenie możemy odnieść podczas pierwszego kontaktu z grą jednak rzeczywistość jest delikatnie inna.


Fabuła w takiej grze?

Pewnie wielu z was zastanawia się czy w tak prostej grze można umieścić fabułę. Przecież z pozoru niewinnie wyglądająca gra o rysowanym ludziku, który przemieszcza się po kolejnych planszach umieszczonych na ciekawych różnorodnych tłach nie może oferować nic więcej. Nic bardziej mylnego, od samego początku każda odwiedzona przez nas lokacja to tak naprawdę kawałek miasta. Tak, miasto, podzielone na kilka etapów. Dodatkowo, na każdym etapie mamy za zadanie zebrać kolejną część do naszego urządzenia, które wygląda łudząco podobnie do Gameboya. A wszystko po to, aby na sam koniec zostać zaskoczonym. Twórcy gry przygotowali małą niespodziankę w postaci kolejnej zagadki.

 


Same zagadki, które przyjdzie nam rozwiązywać po drodze, jak w większości gier na początku wprowadzają gracza oferując niski poziom trudności, aby w późniejszym etapie doprowadzić mózg gracza do wrzenia. Sam osobiście poległem na dwóch planszach. W pierwszym przypadku, okazało się, że gra nie do końca podpowiada jak rozwiązać daną zagadkę i całkowicie przypadkowo udało mi się ją rozwiązać. Natomiast w drugim, poległem na całej linii, choć jak w końcu udało mi się ją rozwikłać nie wyglądała już na tak skomplikowaną.

 


To nie kreskówka

Wbrew temu „The Pedestrian” nie jest prostą rysowaną grą, lecz oferuje żywe otoczenie i każda z plansz to jak już wspomniałem wyżej, kawałek miasta. Plansze po których przyjdzie się nam poruszać są małe i umieszczone na tłach, które zostały stworzone w blenderze. Wygląda to przyzwoicie i jednocześnie nie wymaga jakiegoś super komputera do uruchomienia gry. Wymagania minimalne tej gry to Intel i3 oraz GTX460, co w świetle wielu gorzej wyglądających tytułów na rynku naprawdę nie są jakimiś wygórowanymi. Co ciekawe zalecane to i5 oraz GTX660. Nie jedna osoba posiada dużo nowszą i wydajniejszą kartę graficzną na pokładzie swojego komputera.

 

 

Dla kogo?

Jak zawsze na koniec podsumowania zasadnicze pytanie - Dla kogo przeznaczony ten tytuł i kto się będzie przy nim dobrze bawił? W pierwszej kolejności fani wszelkich gier logicznych, fani gier platformowo - zręcznościowych też nie będą zawiedzeni. Gra swoim klimatem i muzyką potrafi sprawić, że nie jeden gracz spędzi przy niej miło czas. Długość gry i zabawy jest uwarunkowana tym jak szybko uda się wam uporać z zagadkami, a zwłaszcza z tą na końcu, która zaskoczy bardzo pozytywnie niejednego z was.


Grę do recenzji udostępniła firma GoG.com.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­